Üç Hukuk Öğrencisi trafik kazasında öldü (İhsan MEMİŞ Yazdı)

xsol bayrak1.jpg

xsag bayrak1.png

+ +
+ +
+ +

ihsan memisTürkiye de trafik kazalarında lise+üniversite de okuyan gençlerimiz çokça ölmektedir. 22.12.2017 tarihinde Aydın Germencikte hususi otomobil kullanan Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi son sınıf öğrencilerinin içinde buluna araç önde giden bir kamyona çarparak 3 öğrenci ölmüş ve bir öğrencide ağır yaralanmıştır.

Sn ÜNİVERSİTE YÖNETİCİLERİMİZ/HOCALARIMIZIN DİKKATİNE…!

2015 yılında Türkiye de 15-19 ve 20-24 yaş aralığında toplamda 1.249 öğrenci veya genç ölmüştür. Buda trafik kazalarında ölenlerin % 16.5 etmektedir. Bu nüfus aralığında ki gençlerimizin sayısı ise 13.404.00 dir. Buda toplam nüfusun 1/6 dır.
Lise ve üniversite öğrencileri Gençlerimiz trafik ve yol güvenliğinin risklerini bilmeden araç kullanıp karayollarında hayatlarının baharında ölürken, Türkiye siyasi ve kamu otoritesi bundan çok önemsiz işlerle her gün es geçmektedir. Ülke bu kaliteli eğitim gücünü yollarda kayıp ederken, başta ülke ve daha sonrada aileler kayıp etmekte ve ailelerin mağduriyetleri yıllarca devam etmektedir. Bunun önlenilmesi için ;

1-Yüksek Öğretim Kurumunun mutlaka bu gençlere üniversite soruları içerisinde kendi can güvenliklerinin korunması için 10 tane de trafik sorusu sorması onların daha bilinçli olmasını sağlayacaktır.
2-Üniversite Rektörlüklerinin bir program dahilin de kendilerine kayıt yaptıran öğrencilerinin en az % 50 sine trafik ve yol güvenliğinin önemi ve can güvenliklerinin sağlanmasında daha bilinçli olmaları için görsel ve sayısal anlamda birer konferans verilmesi şarttır.

Üniversitelerin her türlü imkanları, anfileri varken, pratik ve akademik anlamda gençlerin araç kullanırken kendileri, arkadaşları veya ailelerinin can güvenliklerinin korunması için ALTI BAŞLIKTA ölümleri tetikleyen Şu konuları bilmek zorundadırlar. HIZ, EMNİYET KEMERİ, ALKOL, TAKİP MESAFESİ, KIRMIZI IŞIK,CEP TELEFONU VE KIŞ LASTİĞİ KONUSUNDA mutlaka eğitim aldırmaları şarttır.

Böyle konferansları talep ettikleri takdirde özel hazırladığımız bir programla bizde vermeye hazırız. Konferanslarımız ücretsiz olup yalnız davet masraflarının karşılanması yeterlidir.
Bu bilinçlenme olmadığı takdirde hergün en az 3 ölen gençlerimizin cenaze namazını Rektörler, Dekanlar, hocalar,aileler olarak kılmaya ve ömür boyu üzülmeye, insan kaynaklarımızı heba etmeye devam ederiz. Neden ve niçin .

Saygılarımla 12.2017
İhsan MEMİŞ
KTYG DERNEĞİ
Trafik ve yol güvenliği (Yeminli Hukuk ve Ceza Bilirkişisi)

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com