SGK Trafik Ceza Tutanağından Yakalayacak...

xsol bayrak1.jpg

xsag bayrak1.png

+ +
+ +
+ +

Trafik Eğitim CD

100trf egt cd

Trafik Personel Eğitimi, İlköğretim Öğrencileri, Bisiklet Sürücüleri Eğitimi, Otobüs, Kamyon, Servis Şoförleri Eğitimi, SRC Belgesi Eğitimi, devamını oku...

Sürücü Eğitim DVD

100dvdSürücü Kurslarında öğretmenlik yapanlar, Ehliyet almak isteyenler, Ehliyet sınavını bir seferde geçemeyenler, Trafik bilgim yetersiz diyenler, devamını oku...

Trafik ve Çevre Bilgisi CD

100soru cdTrafik ve Çevre Bilgisi Eğitimi sıralı konu anlatımlı hazırlanmış, video, resim ve animasyon destekli, MEB Müfredatına uygun özel olarak hazırlanmıştır, devamını oku...

Online Sınav CD

100soru cdEhliyet almak için hazırlananlar. Kitaptan okuyup anlamıyorum diyenler. M.E.B yaptığı birebir sınav soru sayısı ve zaman süreleri aynıdır. devamını oku...

Trafik Cezasından Kaçak Sigortalı Avı... Trafik ceza tutanağı SGK ya gönderilecek. "Trafik cezasının SGK ile ne alakası var?" diyor olabilirsiniz. Ancak bundan sonra çok alakası olacak. Nasıl mı?


Hatırlanacağı üzere 1999 yılı Marmara depremi ile birlikte SGK (o dönemde SSK) âdeta büyük bir silkinti ile uyandı. Keza tam da o deprem senesinde hani emeklilikte yaşa takılanlar mı desem, işsizlik sigortası mı desem, birçok düzenlemeyi kapsayan 4447 no.lu Kanun yürürlüğe konmuştu.
O dönemde Sigorta Müfettişleri “Tavşan kaç tazı tut, oyunu ile kayıt dışı önlenemez" demişti. Daha akılcı tedbirlerle kayıt dışılığın üzerine gidilmesi gerektiğini önerdi. Bunun üzerine söz konusu kanunla kayıt dışılığa yönelik önemli düzenlemeler yapıldı. Akabinde izleyen yıllardan günümüze kadar kayıt dışılığı önleyici birçok yenilikler yapıldı.

Bu yeniliklerin başında diğer kamu kurum ve kuruluşlarının başta personeli olmak üzere her türlü işlemlerinden faydalanarak kayıt dışı istihdamla mücadele etmek gelmektedir. İşte bu tedbirlerden biri de trafik polislerinin düzenledikleri ceza tutanağı.

TRAFİK CEZASI TUTANAĞI SGK’YA GÖNDERİLECEK

Ticari araçların trafik cezaları, Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yapılan trafik denetimleri sonucu, trafik idari para cezası karar tutanağı düzenlenerek sürücünün yüzüne karşı tebliğ edilebilmektedir.
Bu bağlamda kullanım amacı ticari olan araçların;
Aracın plakası,
Sürücünün T.C. Kimlik Numarası, adı ve soyadı
Cezanın düzenlendiği yer, il, ilçe
Cezanın düzenlendiği birim ve cezanın düzenlendiği tarih
Bilgileri elektronik ortamda SGK’ya bildirilecektir. SGK da bu bilgiler üzerinden kaçak sigortalıları yakalayacaktır..

235 TL TRAFİK CEZASI 8118 TL SGK CEZASI DOĞURABİLİR

Hız sınırını %10-30 gibi aşmanız durumunda trafik polisi 235 TL ceza yazacaktır. Aynı zamanda bu ceza tutanağındaki bilgiler SGK’ya gönderilecektir.

SGK’da ticari araçtaki şoför sigortasız ise SGK kaydı (giriş bildirgesi) niye yok? Bunun için 4.059,00 TL, o ayki prim belgesinin süresi de geçirilmiş ise o ay için de 4.059,00 TL ceza. Topladığımızda 8118 TL SGK cezası. Bu da örneğimizdeki trafik cezasının 34,5 katını aşıyor.

Ceza bununla da sınırlı değil! Eğer ki SGK, şoförün daha uzun süreli çalıştığına kanaat getirirse her ay için 4.059,00 TL ceza kesebilecektir. Daha bitmedi... Neyse burada bitirelim daha fazla gözünüz korkmasın!

İsa KARAKAŞ
www.turkiyegazetesi.com.tr

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Kimler Online

264 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi

Üye Girişi

Ziyaretçi Sayısı

Bugün 19

Dün 118

Bu Hafta 258

Bu Ay 1571

Toplam 97796

Trafik Dedektifleri

trafik dedektifleri1

Stajyer Sürücülük Nedir?

Stajyer Sürücülerin Uyması Gerekli Kurallar Nelerdir?

detaylı bilgi için tıklayınız…

Çocuklar İçin

TRT Radyo Programları

Open in new window

Trafik Kaza Haberleri

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com