Trafik Haftası (5 - 11 Mayıs 2018) Etkinlikleri Gerçekleştiriliyor

xsol bayrak1.jpg

xsag bayrak1.png

+ +
+ +
+ +

Trafik Eğitim CD

100trf egt cd

Trafik Personel Eğitimi, İlköğretim Öğrencileri, Bisiklet Sürücüleri Eğitimi, Otobüs, Kamyon, Servis Şoförleri Eğitimi, SRC Belgesi Eğitimi, devamını oku...

Sürücü Eğitim DVD

100dvdSürücü Kurslarında öğretmenlik yapanlar, Ehliyet almak isteyenler, Ehliyet sınavını bir seferde geçemeyenler, Trafik bilgim yetersiz diyenler, devamını oku...

Trafik ve Çevre Bilgisi CD

100soru cdTrafik ve Çevre Bilgisi Eğitimi sıralı konu anlatımlı hazırlanmış, video, resim ve animasyon destekli, MEB Müfredatına uygun özel olarak hazırlanmıştır, devamını oku...

Online Sınav CD

100soru cdEhliyet almak için hazırlananlar. Kitaptan okuyup anlamıyorum diyenler. M.E.B yaptığı birebir sınav soru sayısı ve zaman süreleri aynıdır. devamını oku...

Emniyet Genel Müdürlüğünce 5 - 11 Mayıs 2018 tarihleri arasında Trafik Haftası Etkinlikleri Gerçekleştirilecektir. Trafik düzeni ve güvenliği bakımından karayolunu kullananların eğitimindeki önemi vurgulamak, çeşitli kurum ve kuruluşların trafik eğitimine olan katkılarını arttırmak amacıyla, her yıl Mayıs ayının ilk cumartesi günü “Karayolu Trafik Güvenliği Günü”, bu günü takip eden hafta ise “Karayolu Trafik Haftası” olarak değerlendirilmektedir.
Bu kapsamda, 05–11 Mayıs 2018 tarihleri arasında ülke genelinde çeşitli etkinlikler düzenlenecektir.
Kamuoyunun trafik güvenliğine yönelik duyarlılığının arttırılması, trafik kazalarının azaltılması ve trafik sorununa dikkat çekilmesi amacıyla Ülke genelinde çeşitli etkinlikler yapılacaktır.


Etkinlik kapsamında;
Ø 81 İl Emniyet Müdürlüğünce yapılacak etkinliklerin 2018 yılı Trafik Haftası etkinlikleri “Heyyy! Büyükler Trafik Kurallarına Uyun, Biz Çocuklara Örnek Olun” sloganıyla, “Trafikte Çocuk Güvenliği” teması kapsamında düzenlenecektir.
Ø 04 Mayıs 2018 tarihinde Ankara Emniyet Müdürlüğünün koordinesinde Necmettin ERBAKAN Kongre ve Kültür Merkezinde “Karayolu Trafik Haftası Açılış Töreni” düzenlenecektir.
Ø 09 Mayıs 2018 tarihinde Ankara Sheraton Otel’de “Trafikte Çocuk Güvenliği Semineri” İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman SOYLU’nun katılımları ile gerçekleştirilecektir.
Ø Afiş, broşür ve pankart gibi materyaller hazırlatılmış olup hazırlanan materyaller şehrin uygun yerlerinde bulunan reklam panolarına, billboardlara, ulaşım araçlarına, okullara, kamu kurumlarına, vb. yerlere asılması sağlanacaktır.
Ø Trafik güvenliği konulu spot filmlerin LED ekranlarda ve Kamu Kurum ve kuruluşlarına ait barkovizyon vb. ekranlarda gösterilmesi yönünde çalışmalar yapılmaktadır.
Ø Trafik eğitim parkı bulunan illerimizde öğrencilere yönelik uygulamalı olarak trafik eğitimleri verilecektir.
Ø Ülke genelindeki ilk ve orta dereceli okullarda Karayolu trafik güvenliği konusunda öğrencilere yönelik eğitim faaliyetleri düzenlenecektir.
Ø İl-İlçe merkezlerinde vatandaşlarımızın yoğun olarak bulunduğu yerlerde, trafik stantları kurularak trafik güvenliği ile ilgili mesajların yer aldığı promosyon ürünlerinin dağıtılması sağlanacaktır.
Ø Trafik Haftası içerisinde Cuma günü camilerimizde trafik güvenliği ile ilgili vaazların verilmesi için il-ilçe müftülükleriyle gerekli görüşmeler yapılacaktır.
Ø Alışveriş merkezlerine geçici trafik eğitim parkları kurularak özellikle çocuklara yönelik uygulamalı eğitimler verilecektir.
Ø Çankırı, Aksaray, Kırşehir, Şırnak, Bingöl, Ankara, Kırıkkale, Sivas, Eskişehir, Kütahya ve Edirne illeri başta olmak üzere Ülke genelinde emniyet kemeri simülasyon araçları ile farkındalık yaratılması için etkinlik yapılacaktır.


 Ankara Emniyet Müdürlüğü Koordinesinde;
5-6 Mayıs 2018 tarihinde Ankamall AVM ve 12-13 Mayıs 2018 tarihinde Armada AVM’de saat:11.00-18.00 arasında vatandaşlarımızın bilgilendirilmesine yönelik;
Ø Alkol gözlüğü parkuru,
Ø Vatandaşlarımıza Promosyon Dağıtılması (Afiş, Broşür, Anahtarlık, Araç Kokusu vb.),
Ø AVM içinde ve girişinde LCD ekrandan KGYS görüntüleri ve spot filmlerin gösterimi,
Ø Emniyet Kemeri taklalı Simülasyon eğitim aracı,
Ø Polis Bandosu konseri,
Ø Çocuk trafik eğitim pisti, etkinlikler düzenlenecektir.

Tarih / Saat : 04 Mayıs 2018 / 10.00
Yer : Necmettin ERBAKAN Kongre ve Kültür Merkezi
Konu : Karayolu Trafik Haftası Açılış Töreni
Ø Tören Programı, Protokol konuşmaları,
Ø Polis bandosunun mini konseri,
Ø Öğrencilere Trafik Dedektifleri Eğitimi verilmesi,
Ø Gelen Misafirlere Promosyon Dağıtılması (Afiş, Broşür, Anahtarlık, Araç Kokusu vb.),
Ø Trafik Kazası Konusunda Bilgilendirme Yapılması,
Ø Emniyet Kemeri Eğitim Simülatörü ile Bilgilendirme Etkinliği,

Tarih / Saat : 09 Mayıs 2018 / 10.00
Yer : Ankara Sheraton Otel
Konu : Trafikte Çocuk Güvenliği Semineri

Ø Emniyet Genel Müdürünün Konuşmaları
Ø Doğuş Otomotiv Dijital Dönüşüm ve Kurumsal İletişim Genel Müdürü Sayın Koray BEBEKOĞLU’nun Konuşmaları,
Ø İçişleri Bakanı Sayın Süleyman SOYLU’nun Konuşmaları,
Ø Sayın Prof. Dr. Üstün DÖKMEN’in Eğitim Sunumları
Ø Radyo Trafik Genel Yayın Yönetmeni Cezayir DOĞAN’ın koordinesinde radyo stüdyosu konseptli Konuk Trafik Güvenliği Uzmanı Sayın Mert İNTEPE ve Uzm. Psikolog Deniz BAYEL ile Söyleşi

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
EMNİYET GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Kimler Online

194 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi

Üye Girişi

Ziyaretçi Sayısı

Bugün 47

Dün 91

Bu Hafta 368

Bu Ay 1703

Toplam 125754

Trafik Dedektifleri

trafik dedektifleri1

Stajyer Sürücülük Nedir?

Stajyer Sürücülerin Uyması Gerekli Kurallar Nelerdir?

detaylı bilgi için tıklayınız…

Çocuklar İçin

TRT Radyo Programları

Open in new window

Trafik Kaza Haberleri

JSN Epic is designed by JoomlaShine.com