Tesla direksiyon simidini kaldırıyor

xsol bayrak1.jpg

xsag bayrak1.png

+ +
+ +
+ +

Trafik Eğitim CD

100trf egt cd

Trafik Personel Eğitimi, İlköğretim Öğrencileri, Bisiklet Sürücüleri Eğitimi, Otobüs, Kamyon, Servis Şoförleri Eğitimi, SRC Belgesi Eğitimi, devamını oku...

Sürücü Eğitim DVD

100dvdSürücü Kurslarında öğretmenlik yapanlar, Ehliyet almak isteyenler, Ehliyet sınavını bir seferde geçemeyenler, Trafik bilgim yetersiz diyenler, devamını oku...

Trafik ve Çevre Bilgisi CD

100soru cdTrafik ve Çevre Bilgisi Eğitimi sıralı konu anlatımlı hazırlanmış, video, resim ve animasyon destekli, MEB Müfredatına uygun özel olarak hazırlanmıştır, devamını oku...

Online Sınav CD

100soru cdEhliyet almak için hazırlananlar. Kitaptan okuyup anlamıyorum diyenler. M.E.B yaptığı birebir sınav soru sayısı ve zaman süreleri aynıdır. devamını oku...

Elektrikli otomobil üreticisi Tesla, Model Y’nin ilk sinyallerini vermeye başladı. Hayranlarına Model Y ile bambaşka bir teknoloji sunacak olan şirket, yeni aracından direksiyon simidini kaldıracak gibi görünüyor. 

 

Elektrikli otomobil üreticisi Tesla, son dönemde yaşanan sallantılı haberlerle çalkalanıyor. Bunun yanın üretim bandında yaşadığı sıkıtılar da Model 3’lerin müşterileri ile buluşmasına da sekte vurmaya devam ediyor. Buda Tesla yönetimini ve müşterilerinin bir hayli canını sıkmaya devam ediyor.

Lakin Model 3 üretimini tamamlamaya çalışan Tesla, yeni bir modelle daha kullanıcılarının karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Model Y olarak adlandırılan yeni araç ile hayranlarının ilgisini üzerine toplamaya çalışacak olan Tesla, Y modeli ile otomotiv dünyasına yeni bir de soluk getirmeye hazırlanıyor.

 

Şirketin dahi çocuğu olarak bilinen Elon Musk, Tesla Model Y için yaptığı açıklamada aracın hiçbir yerinde deri kaplamanın olmayacağı yönünde. Şirket bu hareketiyle kaliteden ödün veriyormuş gibi görünse de aslında aracın teknolojik donanımının sinyallerini veriyor. Buna ek olarak Musk aracın direksiyonsuz bir araç olma ihtimalinden de bahsederek aracın donanım özelliklerinin çok güçlü geleceğinin ilk belirtilerini kullanıcılarına sunmaktan çekinmiyor.

Tabi ki direksiyonsuz araç söyleminden ilk bahseden Tesla değil. GM 2019 yılında direksiyon simidi olmayan otomobiller piyasaya sürmek istediğini ciddi şekilde açıkladı. Dünyanın önde gelen teknoloji devlerinin bu açıklamaları, yapay zekanın gelişimi ve otonom teknolojisinde gösterilen başarı birleştirince yakın zamanda bilim kurgu filmlerindeki araçların hayatımıza girmesi kaçınılmaz gibi görünüyor.

Direksiyon simidi olmayan araçlara kullanıcılarını ısındırmak için şimdiden ücretsiz test sürüşü sözü veren ve bu test sürüşünü şimdilik bir tarih ile kısıtlandırmayan Musk, direksiyon simdi olamayan araçlara insanları ısındırmak için elinden geleni yapacak gibi görünüyor.

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Kimler Online

153 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi

Üye Girişi

Ziyaretçi Sayısı

Bugün 42

Dün 91

Bu Hafta 363

Bu Ay 1698

Toplam 125749

Trafik Dedektifleri

trafik dedektifleri1

Stajyer Sürücülük Nedir?

Stajyer Sürücülerin Uyması Gerekli Kurallar Nelerdir?

detaylı bilgi için tıklayınız…

Çocuklar İçin

TRT Radyo Programları

Open in new window

Trafik Kaza Haberleri

JSN Epic is designed by JoomlaShine.com