Robot Trafik Polisleri Çin'de Göreve Başladı

xsol bayrak1.jpg

xsag bayrak1.png

+ +
+ +
+ +

Trafik Eğitim CD

100trf egt cd

Trafik Personel Eğitimi, İlköğretim Öğrencileri, Bisiklet Sürücüleri Eğitimi, Otobüs, Kamyon, Servis Şoförleri Eğitimi, SRC Belgesi Eğitimi, devamını oku...

Sürücü Eğitim DVD

100dvdSürücü Kurslarında öğretmenlik yapanlar, Ehliyet almak isteyenler, Ehliyet sınavını bir seferde geçemeyenler, Trafik bilgim yetersiz diyenler, devamını oku...

Trafik ve Çevre Bilgisi CD

100soru cdTrafik ve Çevre Bilgisi Eğitimi sıralı konu anlatımlı hazırlanmış, video, resim ve animasyon destekli, MEB Müfredatına uygun özel olarak hazırlanmıştır, devamını oku...

Online Sınav CD

100soru cdEhliyet almak için hazırlananlar. Kitaptan okuyup anlamıyorum diyenler. M.E.B yaptığı birebir sınav soru sayısı ve zaman süreleri aynıdır. devamını oku...

Kuzey Çin'deki Hebei eyaletinde robot trafik polisleri görev yapmaya başladı. Robot polisler halkın sorularına cevap veriyor ve kural ihlali yapan sürücülerin fotoğraflarını çekiyor. Her gün yeni bir yapay zeka ürünü ürettiğini duyduğumuz Çin, gerçek dünyada hayata geçen trafik polisi robotları üreterek robotik ve yapay zeka alanındaki uzmanlığını tekrar konuşturdu.

 

Robot trafik polisleri Kuzey Çin bölgesinin Hebei eyaletinde görev yapmaya başladı. Bu trafik robotları, Büyük Veri, Yapay Zeka, Bulut Bilişim ve Lazer Tabanlı Navigasyon uygulamalarının bir araya getirilmesi sonucu ortaya çıkabildi. Kuzey Çin'deki Handan Halk Güvenliği Bürosu bu hafta başında robotların üç farklı tipini gerçek hayatta kullandı. Bu üç trafik robotunun her biri belirli bir işlev ve amaç için tasarlandı.

İlk tip robot, sarı üniforma ve beyaz şapka içinde oldukça akıllı görünen bir yol devriye robotu. Taşıtlardaki sürücüleri belirleme becerisine sahip olan bu robotlar sürücülerin kurallara uymaması durumunda kanıt sunmak için fotoğraflar çekiyor.

İkinci tip, insanların temel sorularını cevaplayabilen ve gidecekleri yöne yönlendiren trafik tavsiye robotu. Üçüncü tip robot ise bir kaza durumunda insan polislerin kazayla ilgilendiğini sürücülere bildiren bir kaza uyarı robotu.

 

İnsanların aksine bu robotlar gün içerisinde herhangi bir mola vermeyecekler ve 7/24 çalışabilir olacaklar. Handan Halk Güvenliği Bürosu yetkilisi Li Huai, robotlara yeni beceri ve fonksiyonların yakında ekleneceğini de söyledi.

Robot polisler henüz insan trafik polislerinin yerini alabilecek kadar kapasiteye sahip değil. Dolayısıyla şu anlık insan polislere yardım ediyorlar ve işlerini kolaylaştırıyorlar. Ancak ilerleyen yıllarda teknolojinin ilerlemesiyle ve daha da karmaşık hale gelmesiyle robotların insan polislerin yerini almaları o kadar da imkansız durmuyor.

Kaynak:www.webtekno.com

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Kimler Online

304 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi

Üye Girişi

Ziyaretçi Sayısı

Bugün 27

Dün 71

Bu Hafta 192

Bu Ay 1435

Toplam 140326

Trafik Dedektifleri

trafik dedektifleri1

Stajyer Sürücülük Nedir?

Stajyer Sürücülerin Uyması Gerekli Kurallar Nelerdir?

detaylı bilgi için tıklayınız…

Çocuklar İçin

TRT Radyo Programları

Open in new window

Trafik Kaza Haberleri

JSN Epic is designed by JoomlaShine.com