Genel

xsol bayrak1.jpg

xsag bayrak1.png

+ +
+ +
+ +

Trafik Eğitim CD

100trf egt cd

Trafik Personel Eğitimi, İlköğretim Öğrencileri, Bisiklet Sürücüleri Eğitimi, Otobüs, Kamyon, Servis Şoförleri Eğitimi, SRC Belgesi Eğitimi, devamını oku...

Sürücü Eğitim DVD

100dvdSürücü Kurslarında öğretmenlik yapanlar, Ehliyet almak isteyenler, Ehliyet sınavını bir seferde geçemeyenler, Trafik bilgim yetersiz diyenler, devamını oku...

Trafik ve Çevre Bilgisi CD

100soru cdTrafik ve Çevre Bilgisi Eğitimi sıralı konu anlatımlı hazırlanmış, video, resim ve animasyon destekli, MEB Müfredatına uygun özel olarak hazırlanmıştır, devamını oku...

Online Sınav CD

100soru cdEhliyet almak için hazırlananlar. Kitaptan okuyup anlamıyorum diyenler. M.E.B yaptığı birebir sınav soru sayısı ve zaman süreleri aynıdır. devamını oku...

Genel

Kaspersky'nin Türkiye'deki akıllı telefon kullanıcıları arasında yaptığı bir araştırma oldukça ilginç sonuçlar içeriyor. Dünyanın en ünlü siber güvenlik ve antivirüs şirketlerinden biri olan Kaspersky, ülkemizde oldukça enteresan bir çalışmaya imza attı. Türkiye'deki akıllı telefon sahipleri üzerinde gerçekleştirilen araştırma, ilginç sonuçlar ortaya koyuyor.

Geçtiğimiz günlerde yapılan ve trafik cezalarının artırılmasını öngören teklif, TBMM Genel Kurulunda kabul edildi. Yeni cezalar feci derecede cep yakacak. Geçtiğimiz günlerde yeni tarifeleri ortaya çıkan trafik cezaları resmi olarak yürürlüğe girdi. TBMM'den onay alan teklifle birlikte, trafikteki en hafif cezalardan biri olan 'araç muayenesini yaptırmama cezası' dahi 108 TL'den 235 TL'ye çıkarıldı.

Ford, yakın gelecekte trafik ışıklarını kullanımdan kaldırarak hem kaza risklerini azaltmak hem de trafik sıkışıklığını en aza indirmek istiyor. Otomobil üreticileri şu günlerde ''V2X'' adı verilen bir sistem üzerinde çalışıyor. Bu sistemin bazı bölümleri günümüzde kullanılabilir hale geldi bile. Ford ise proje kapsamında trafik ışıklarını bir gün tamamen kaldırmayı hedefliyor.

Büyük firmaların geliştirmeye çalıştıkları ve araçların birbirlerini takip etmesini sağlayan platooning sistemi, Türk mühendisler tarafından ilk kez geliştirildi. Platooning, özellikle kamyon ve tır gibi büyük araçların birbirlerini takip etmesi için geliştirilen bir sistem. Temel olarak konvoy mantığıyla hareket eden bir araç filosu oluşturan yüksek teknolojili bu sistemi Türk mühendisler ilk defa geliştirdi.

İstanbul'da rutin trafik kontrolleri, bir süredir drone'ların desteğiyle yapılıyor. Kurallara uymadığı bu drone'lar ile tespit edilen birçok sürücüye cezalar kesildi. Emniyet Genel Müdürlüğü, Mahmutbey gişelerinin yakınındaki Şakir Koç Denetleme İstasyonu'ndan başlamak üzere trafik ekiplerini drone desteğine kavuşturdu. Denetimlerde bir saat içerisinde tam 25 sürücüye ceza kesildi.

İçişleri Bakanlığınca yayınlanan ve 81 ile gönderilen genelge doğrultusunda, artık jandarma dahil resmi ve sivil polis ekipleri, kurallara uymayan sürücülere trafik cezası yazabilecek. Bakanlığın 100 günlük eylem planı çerçevesinde hayata geçirilen uygulama, bir genelge dahilinde tüm illere gönderilirken, Mersin'de de uygulamaya ilişkin saha çalışmalarına başlandı.

DKV kart ile Avrupa’da Türk firmalarının ödediği cezalar 2018’in ilk 9 ayında yaklaşık 137 bin avroya ulaşırken, bunun yüzde 70’i Almanya otoyollarında kesiliyor. Avusturya, yaklaşık 30 bin avro ile Almanya’dan sonra en çok ceza ödenen ikinci ülke konumunda.

Banks Power adlı bir YouTube kanalı, Ford F-150'nin diferansiyel dişlisine şeffaf bir kapak takarak olanları görüntülemiş. Özellikle dişlilerden oluşan bir mekanizmanın kapağını şeffaf bir kapakla değiştirip mekanizmanın çalışmasını izlemek oldukça zevklidir.

Kimler Online

776 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi

Üye Girişi

Ziyaretçi Sayısı

Bugün 36

Dün 45

Bu Hafta 36

Bu Ay 1168

Toplam 90805

Trafik Dedektifleri

trafik dedektifleri1

Stajyer Sürücülük Nedir?

Stajyer Sürücülerin Uyması Gerekli Kurallar Nelerdir?

detaylı bilgi için tıklayınız…

Çocuklar İçin

TRT Radyo Programları

Open in new window

Trafik Kaza Haberleri

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com