Elektrikli Araç

xsol bayrak1.jpg

xsag bayrak1.png

+ +
+ +
+ +

Trafik Eğitim CD

100trf egt cd

Trafik Personel Eğitimi, İlköğretim Öğrencileri, Bisiklet Sürücüleri Eğitimi, Otobüs, Kamyon, Servis Şoförleri Eğitimi, SRC Belgesi Eğitimi, devamını oku...

Sürücü Eğitim DVD

100dvdSürücü Kurslarında öğretmenlik yapanlar, Ehliyet almak isteyenler, Ehliyet sınavını bir seferde geçemeyenler, Trafik bilgim yetersiz diyenler, devamını oku...

Trafik ve Çevre Bilgisi CD

100soru cdTrafik ve Çevre Bilgisi Eğitimi sıralı konu anlatımlı hazırlanmış, video, resim ve animasyon destekli, MEB Müfredatına uygun özel olarak hazırlanmıştır, devamını oku...

Online Sınav CD

100soru cdEhliyet almak için hazırlananlar. Kitaptan okuyup anlamıyorum diyenler. M.E.B yaptığı birebir sınav soru sayısı ve zaman süreleri aynıdır. devamını oku...

Elektrikli Araç

Eatron CEO’su olan Dr. Umut Genç, Türkiye’deki ilk sürücüsüz otomobil test sürüşlerine İstanbul'da başladıklarını ve yakında seviye 3 otonom teknoloji çalışmalarına da başlayacaklarını açıkladı.

İsveçli startup şirketi Einride, henüz geniş kitleler tarafından tanınan bir isim olmasa bir ilki başarıp bir yığın ödüle layık görülmüş bir şirket. Elektrikli otonom kamyonunu kısıtlı bölgelerde de olsa Tesla’dan önce yollara süren Einride, Pod isimli aracıyla taşımacılığın çevreye verdiği zararı en aza indirmeyi hedefliyor. Gelin, şanı küçük başarısı büyük Einride’ı kısaca tanıyalım.

elektrikli Otomotiv sektörünün geleceğini oluşturan elektrikli arabalar, 2000’li yılların en büyük gelişmelerinden biri olarak görülüyor. Trafiğe çıkışından bu döneme kadar 0 emisyon ibaresini görmeye alıştığımız elektrikli arabalar, aslında 0 emisyonla çalışmıyor. Üreticilerin bu araçlar için tercih ettikleri lityum-iyon piller, elektrikli arabaların bir egzoz çıkışı olmasa da onları çevreye zarar verebilir hale getiriyorlar. Fakat yine de elektrikli arabaların gerçekleştirdiği salınım içten yanmalı motorların yaptığından çok daha az.

ZES, 266 lokasyonda açtığı 100 yeni istasyonla bugün toplam 56 şehirde hizmet verdiğini duyurdu. Son yıllarda oldukça popüler hale gelen elektrikli otomobiller, gelecekte tamamen benzinli ve dizel araçların yerini alacak.

mezar banner2020'nin ilk 7 ayında elde edilen verilere göre Türkiye'deki elektrikli otomobil sayısı, 2019'un aynı dönemine göre yüzde 99 arttı. Aynı dönemde, hibrit otomobil satışları da artmaya devam etti. Elektrikli otomobillere olan ilgi her geçen yıl artmaya devam ederken, birçok otomobil üretici si kendi modelleri üzerinde çalışıyor.

sesSon dönemlerde birçok otomobil üreticisi, elektrikli otomobillerine yapay sesler ekleyerek onları daha gürültülü hâle getirmeye başladı. Peki, bunun sebebi ne? Neden araçlar giderek daha gürültülü bir hâle geliyor? Gelin, bu soruların yanıtını birlikte inceleyelim. 

elektrikli aracTürkiye Elektrikli ve Hibrit Araçlar Derneği (TEHAD), 2020 yılı ilk üç aylık dönemine ilişkin tamamen elektrikli ve hibrit otomobil satış rakamlarını paylaştı. Türkiye Elektrikli ve Hibrit Araçlar Derneği (TEHAD), 2020 yılının ilk çeyreğine ilişkin tamamen elektrikli ve hibrit otomobil satış rakamlarını paylaştı. Buna göre tamamen elektrikli ve hibrit otomobil satışları geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 79 arttı.

tesla model 3Tesla ve SpaceX’in kurucusu Elon Musk, bir Twitter kullanıcısının Model 3’lerde bulunan kabin kamerası teorisini doğruladı. Bu açıklamayla birlikte, aracın iç kabinini gösteren kameranın otonom taksi projesi için eklendiğini öğrendik.

Kimler Online

239 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi

Üye Girişi

Ziyaretçi Sayısı

Bugün 13

Dün 99

Bu Hafta 340

Bu Ay 1389

Toplam 168609

Trafik Dedektifleri

trafik dedektifleri1

Stajyer Sürücülük Nedir?

Stajyer Sürücülerin Uyması Gerekli Kurallar Nelerdir?

detaylı bilgi için tıklayınız…

Çocuklar İçin

TRT Radyo Programları

Open in new window

Trafik Kaza Haberleri

JSN Epic is designed by JoomlaShine.com