Elektrikli Araç

xsol bayrak1.jpg

xsag bayrak1.png

+ +
+ +
+ +

Trafik Eğitim CD

100trf egt cd

Trafik Personel Eğitimi, İlköğretim Öğrencileri, Bisiklet Sürücüleri Eğitimi, Otobüs, Kamyon, Servis Şoförleri Eğitimi, SRC Belgesi Eğitimi, devamını oku...

Sürücü Eğitim DVD

100dvdSürücü Kurslarında öğretmenlik yapanlar, Ehliyet almak isteyenler, Ehliyet sınavını bir seferde geçemeyenler, Trafik bilgim yetersiz diyenler, devamını oku...

Trafik ve Çevre Bilgisi CD

100soru cdTrafik ve Çevre Bilgisi Eğitimi sıralı konu anlatımlı hazırlanmış, video, resim ve animasyon destekli, MEB Müfredatına uygun özel olarak hazırlanmıştır, devamını oku...

Online Sınav CD

100soru cdEhliyet almak için hazırlananlar. Kitaptan okuyup anlamıyorum diyenler. M.E.B yaptığı birebir sınav soru sayısı ve zaman süreleri aynıdır. devamını oku...

Elektrikli Araç

elektrikli aracTürkiye Elektrikli ve Hibrit Araçlar Derneği (TEHAD), 2020 yılı ilk üç aylık dönemine ilişkin tamamen elektrikli ve hibrit otomobil satış rakamlarını paylaştı. Türkiye Elektrikli ve Hibrit Araçlar Derneği (TEHAD), 2020 yılının ilk çeyreğine ilişkin tamamen elektrikli ve hibrit otomobil satış rakamlarını paylaştı. Buna göre tamamen elektrikli ve hibrit otomobil satışları geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 79 arttı.

tesla model 3Tesla ve SpaceX’in kurucusu Elon Musk, bir Twitter kullanıcısının Model 3’lerde bulunan kabin kamerası teorisini doğruladı. Bu açıklamayla birlikte, aracın iç kabinini gösteren kameranın otonom taksi projesi için eklendiğini öğrendik.

Hava kirliliği dünyanın en büyük sorunlarından biri ve koronavirüs salgınının ardından hava kirliliğinde büyük düşüş görüldü. Dünyanın fosil yakıtlı araçlardan elektrikli araçlara geçişinin de koronavirüs ile aynı etkiyi yaratıp atmosferi temizleyeceği düşünülüyor.

passatBir YouTuber, 2008 yılında satın aldığı Passat'a benzersiz bir dönüşüm yaptı. İçten yanmalı motora sahip olan Passat'ını elektrik motorlu hale çeviren YouTuber, aracını güneş enerjisiyle bir şarj edebiliyor. Otomobil sektörü, son dönemlerde büyük bir değişim içerisinde. Bu değişimi başlatan şirketlerin başında gelen Tesla, piyasaya sürdüğü araçlarında kullandığı elektrik motorları ve otonom sürüş sistemleriyle sektörü doğrudan etkiledi. Tesla, otomobil sektörünü etkilediği gibi tüketicileri de etkiledi ve bugün pek çok kişi, elektrik motorlu bir aracın hayalini kurar hale geldi.

gunsel2Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, tasarımından mühendisliğine kadar yerli kaynaklar ile üretilen Günsel B9'u düzenlediği organizasyonla tanıttı. Gelin hep beraber KKTC'nin yerli otomobili hangi özelliklere sahip yakından bakalım.

otomobil 9222Bir şirketin geliştirdiği motor, entegre edilen otomobilleri elektrikli araca dönüştürüyor. Son birkaç yıldır hayatımıza iyice giren elektrikli otomobiller, gerek daha az yakması gerekse çevreyi daha az kirletmesi nedeniyle oldukça popüler hale geldi. Otomobil üreticileri ise kendi elektrikli otomobillerini üretebilmek için birbirleriyle yarışıyor.

ABD Federal Hükümeti, düşük hızla seyreden elektrikli araçların yapay motor sesi kullanmasını istiyor. Yapılan düzenlemeye göre araç sahipleri araçlarına yüklü olan seslerden istedikleri bir tanesini kullanabilecek. ABD Ulusal Karayolu Trafik Güvenliği İdaresi (NHTSA), düşük hızlarda ses çıkarmayan elektrikli araçların, yayaları uyarmak için yapay motor sesi kullanmasını istiyor.

Bazı şirketler, klasik otomobiller üzerinde modifikasyon çalışmaları yaparak bu araçlara elektrikli motor ekliyorlar ve bu sayede hem yıpranan araçları kurtarıyorlar hem de çevrenin korunmasına katkıda bulunuyorlar.
Klasik otomobiller, üretilmelerinin üzerinden yıllar geçmesine rağmen çok iyi korunarak bugün bile kendine hayran bırakabiliyor.

Kimler Online

289 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi

Üye Girişi

Ziyaretçi Sayısı

Bugün 27

Dün 71

Bu Hafta 192

Bu Ay 1435

Toplam 140326

Trafik Dedektifleri

trafik dedektifleri1

Stajyer Sürücülük Nedir?

Stajyer Sürücülerin Uyması Gerekli Kurallar Nelerdir?

detaylı bilgi için tıklayınız…

Çocuklar İçin

TRT Radyo Programları

Open in new window

Trafik Kaza Haberleri

JSN Epic is designed by JoomlaShine.com