TRAFİĞE BİR KONU BİR YAKLAŞIM..! - Trafik Forum

xsol bayrak1.jpg

xsag bayrak1.png

TRAFİĞE BİR KONU BİR YAKLAŞIM..!

Daha
4 yıl 2 ay önce #87 yazan admin
COM_KUNENA_MESSAGE_CREATED_NEW
TRAFİĞE BİR KONU BİR YAKLAŞIM..!

Her yıl olduğu gibi, Bayram öncesi ve sonrası Trafik kazalarıyla ilgili olarak Basında, tahminler yapılır, örneğin, bu bayram da 250 kişi yollara kurban olacak denir. Bayram sonunda yine her zaman olduğu gibi tahminlerimiz tuttu, dediğimiz oldu deyip, ne kadar hatasız yaklaşımla tahminde bulunulduğu yazılır, çizilir, TV haberlerinde söylenir.

Diğer normal günlerde meydana gelen kazalar, artık doğal karşılanır, gazetelerin ara sayfalarında kaybolur gider. Taaa ki bir Gazeteci, bir Siyasetçi veya ünlü kişilerden birisi ölene kadar. SANKİ ONLARIN Kİ CAN DA DİĞERLERİN Kİ PATLICAN…

Bu sorunları yaşayan, bu toplumun içinde bulunan Entelektüel geçinen Aydınlarımız vardır..!?, yeri geldiğinde mangalda kül bırakmazlar, Bu Aydınlarımızın kendiliklerinden ne zamandır; bu toplumsal yaraya parmak basmalarını bekler dururuz.(daha çok beklersiniz)

Emniyet Genel Müdürlüğünce kendi çapında, Aydınlardan oluşan (yüksekokul mezunu, 40 yaş üzeri, 10 yıllık ehliyeti olan, çevresinde iyi tanınan sabıkasız) kişilerden FAHRİ MÜFETTİŞ oluşturup Trafik denetimi başlattı. Ne kadar başarılı oldular, ne kadar etkili oldular tartışılır.

Toplumumuzun kanayan yarası olan bu trafik kazalarına kısa ve uzun vadede çözüm olabilecek (aydınlarımızın üzerindeki ölü toprağı kalkıncaya kadar) benim de naçizane bir önerim olacak.

1-YAKIN VADEDE: Tüm vatandaşları Fahri trafik müfettişi ilan eder (yapılan tüm ihbarları geçerli kabul ederim. Ayrıca sabıkalı sabıkasız, öğrenim şartı gibi benzeri şartları kaldırırım.)

Her türlü aracın arkasına “BABAM SAĞOLSUN” “CANISI” gibi sözlerin yerine “HATAMI (şimdilik 155 ama ileride 911 olacak) 911’e BİLDİR” yazdırırım, Her şehrin ilgili birimine yeteri kadar 911 telefon hattı bağlatırım. Telekom’un ilgili birimiyle görüşüp, 911ü arayan telefonun belli eden (görünmeyeni de gösteren sistem de mevcut) sistemini (cep telefon benzeri) cihazları bağlar, Asılsız ihbar edenleri ağır cezai müeyyideler uygulayıp caydırırsak (zamanla asılsız ihbarlarda azalacaktır.) etkili bir özdenetim gerçekleşir. Gereksiz motorize ekipten, yakıttan, personelden tasarruf ederim. Polis otosunun caydırıcı maketini yaptırmaya bile gerek kalmadan.

2-UZUN VADEDE : Devlet politikalarıyla Demir, Deniz ve diğer alternatif ulaşım politikalarını özendirici teşvikler yapar, En zor olanı ve Politikacıların hiç istemediği OTOMATİV sektörünün ve yan sanayii sektörlerine karşı (araç-lastik-akü-parça vb) sistemli KAMUOYU oluşturur, gerekli olan hükümet politikalarını buna göre değişimini sağlarım.

Herkesin vicdanı kendi polisidir.Bir gün gelip o yılan sizi de sokmasın.

Bana dokunmayan yılan bin yaşasın dersen, O yılanın sokmaması için şimdiden tedbir alıp, bizi, sizi, onu sokmasını önlemiş oluruz.

KAZASIZ GÜNLER DİLERİM.

Alıntı
www.trafikci.net

Trafikte Önce Siz Örnek Olun, Diğerlerinin Değiştiğini Göreceksiniz...

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Sayfa oluşturma zamanı: 0.183 saniye
JSN Epic template designed by JoomlaShine.com