Erkeğin ayağını gazdan kesen - Trafik Forum

xsol bayrak1.jpg

xsag bayrak1.png

+ +
+ +
+ +

Erkeğin ayağını gazdan kesen

Daha
5 yıl 2 ay önce #94 yazan admin
COM_KUNENA_MESSAGE_CREATED_NEW
Erkeğin ayağını gazdan kesen

Sadece bir yabancı dil bildiği için ve büyük ihtimalle torpille bir gazetede iş bulmuş bir cahilin yapabileceği, aşağıda aslını verdiğim bu haberi sizlerle paylaşmak istedim. Niçin?

Şundan:

Bu cahil, Neuchatel'in aslında bir kent olduğunu bilse idi, o zaman Zürih kentindeki üniversitenin ismi neydi, diye düşünmesine de gerek kalmadan, hatasını hemen düzeltirdi. Heidelberg'in İsviçre sınırları içerisinde yer almadığını dahi bilmeyen bu cahilin, iddia ettiği gibi, bir yabancı dil bildiğinden de, artık emin değilim. Gazetecilik kimlere kalmış, görün istedim.

Ayrıca, küçük bir filoloji gezintisi de yapacağız, bedavadan!

Gelelim, haber içeriğine:
Erkeğin ayağını her kelime gazdan kesmez! Üstelik aynı kavramlara karşılık gelen, farklı dillerdeki sözcükler de aynı etkiyi vermez. Dolayısıyla, burada sözkonusu olan, Almancada erkeğin ayağını gazdan kesen sözcüklerdir.

Peki, niçini soralım. Çünkü, rujun Almanca karşılığı "Lippenstift"tir. Lippen (dudak) ve stift (çubuk) sözcüklerinin birleştirilmesinden elde edilir. Dudak çubuğu! Sözcüğün ayrıca ince sesli harflerden oluşmasıyla, zaten yeteri kadar uyarılma yaratır, erkekte. Dolayısıyla, ortaya çıkan "kasılma" erkeğin ayağını gazdan kesmesi için gerekli sebebi sunar. Yani, sözcüklerin manasını okursanız, yapılan işin bilim değil ama magazin olduğunu da anlarsınız.

Öte yandan, kas "muskel" ve sakal "bart" sözcükleri tamamen erkek dünyasına özgü kavramlardır. Sakal, her katolik erkek için sahip olmanın kutsallıkla ilişkilendirildiği bir sözcüktür. Kas için söylemeye gerek yok, kahramanlık, Herkül vs. diyeyim, yeter. Dikkat ederseniz, bu sözcükler de kalın sesli harflerden oluşuyor. Dolayısıyla, burada tersine onaylanma duygusu hakim olacaktır.
Konuyu nu şekilde anlattığımızda, zaten magazin olan bir haberin, Türkiye'yi, Türkçe'yi hiçbir şekilde ilgilendirmediği halde, bir gazete sayfasını niçin işgal ettiğinin cevabını bulabilir miyiz? Saygılarımla.

Erkeğin ayağını gazdan kesen kelime
Bu kelimeleri söyleyin, erkeğiniz arabada gaz pedalından ayağını çeksin!

Aşırı hızlı araba kullanan erkeği yavaşlatmak mı istiyorsunuz! Sihirli kelimeyi söylemeniz yeterli

Aşırı hızlı araba kullanan erkeği yavaşlatmak istiyorsanız ona "Ruj" demeniz yeterli. İsviçre'nin Zürih kentinde bulunan Neuchatel ve Heidelberg Ünversitelerinin ortaklaşa yaptığı araştırmaya göre direksiyon başındaki erkekler, kadınlarla özdeşleştirilen "ruj" ya da "pembe" kelimeler duyduklarında hızı düşürmeye başlıyor.

Sakalda tam gaz

20 ile 27 yaşları arasındaki 83 erkek üzerinde yapılan simülatör yardımyla yapılan araştırmalarda, erkek sürücülerin "kas" ya da "sakal" gibi erkekliği çağrıştıran kelimeler duyduklarında ise hızlarını artırdıkları gözlendi. Uzmanlar bunu hız yapan erkeklerin kendilerini daha bir erkeksi ve güçlü hissetmesine bağladı.

Vatan
_________________
i:H.E janpol

Trafikte Önce Siz Örnek Olun, Diğerlerinin Değiştiğini Göreceksiniz...

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Sayfa oluşturma zamanı: 0.287 saniye
JSN Epic is designed by JoomlaShine.com