BEN TRAFİĞİ ORADA ÖĞRENDİM - Trafik Forum

xsol bayrak1.jpg

xsag bayrak1.png

BEN TRAFİĞİ ORADA ÖĞRENDİM

Daha
4 yıl 7 ay önce #98 yazan admin
COM_KUNENA_MESSAGE_CREATED_NEW
BEN TRAFİĞİ ORADA ÖĞRENDİM

Benim Çoçukluğumda İlkokularda trafik ve ilkyardım dersi yoktu sadece hayat Bilgisi dersinde trafik ile ilgili bir ünite vardı okullarda eğitsel kol olarak trafik kolu vardı.Biz trafik konusunda sadece televizyonda can ile tontini ve doğru Ahmet ve by yanlış isimli televizyonda seyrettiğimiz konularda trafik konusunda bilgi almaya calışıyorduk.Birgün babam Beni İzmir fuarında İzmir Emniyet müdürlüğün görevlilerin bulunduğu trafik eğitim parkına götürdü O zamanlar İzmir trafik Şube Müdürlüğünde görevliler Görevli 2-3 polis sorumluğunda aynı yaşlarda birkaç çoçuğa trafik polis elbisesi giydirmiş trafik eğitim parkında trafik akışını sağlıyorlardı fuara gezmeye gelen ziyaretcilerin çoçukları ilkönce trafik için 20 dak bilgi veriliyordu ve trafik konusunda test yaptıktan sonra o zamanlar düdül dediğimiz pedallı araba seklindeki bisiklette binip yarım saat geziyorduk. ve ozamanlar çok mutlu oluyorduk,
Kırmızı ışık yeşil ışık ne olduğunu ve Trafik ışıklarının önünde bulunan uzun dur çizgisinin üzerinde durduğumuzda ceza yiyeceğimizi öğrendik bize pamuk prenses yedi çücelerin trafik konulu brösür ve ders programları verilirdi (yük üzerinde uykucunun gittiği ve bilge tarafından yasak olduğunu belitmesi …vs) . şimdik büyüdük ozamanın çoçukları idik şimdik arac sürücüleri olduk orada öğrendiklerimizin bazı hala beyinlerimizde yerleşmiş biçimde bulunmakatadı r.Arac kullanırken kesinlikle stop çizgisinde aracımı durdurmam. Ama ne yazık ki Günümüzde ise belediyelerin yaptırmak zorunda olduğu çoçuklar için trafik parkları boş ve ışıkları çalışmıyor ,arabalar yok, bakımsız biçimde sanki trafik kanun zorunluluğu nedeni ile kurulmuş.Okullarımızda 4-5-8 sınıflarında okutulan trafik ve ilk yardım derslerinin teorikte öğrendikten sonra burada pratike geçilmesi çoçuklarımızın trafik kültürü oluşmasında büyük fayda olaçaktır.

Arac sürücülerine ne kadar ceza çok yazılsada altyapı ne kadar mükemel olsa dahi biz eğitim olmadıkça bu trafik kazalarını önlemek mümkün olmayacaktır. Biz trafik kazalarını önlemek için ilkönce çoçuklarımızı Trafik derslerini uzman trafik konusuında uzmanlaşmış branş öğretmenleri tarafından dersler verilmelidir pratik konusunda ise trafik çoçuk eğitim parkında trafik eğitimi vererek akülü arabalara bindirerek bazı çoçuklara trafik polisi elbisesi giydirerek bazı çoçukları yaya olarak bir şehir trafiğinde nasıl hareket etmelerini buralarda eğitmeliyiz.Ağaç yaş iken eğilir. Hatırladığım kadarıyla Trafik ensitüsünün çok güzel bir düşüncesinde ÖSS imtihanlarında 8 tane sorunun trafik konusunda gelmesini söylemektedir. Bunu yanı sıra oks imtihanlarında en azında 2 tane trafik konulu öğrencileri soru sorulmalıdır.
Saygılarımla

Trafikte Önce Siz Örnek Olun, Diğerlerinin Değiştiğini Göreceksiniz...

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Sayfa oluşturma zamanı: 0.143 saniye
JSN Epic is designed by JoomlaShine.com