Elektrikli otomobiller kablosuz şarj edilecek! - Trafik Forum

xsol bayrak1.jpg

xsag bayrak1.png

Elektrikli otomobiller kablosuz şarj edilecek!

Daha
5 yıl 5 ay önce - 5 yıl 5 ay önce #57 yazan admin
COM_KUNENA_MESSAGE_CREATED_NEW
Elektrikli otomobil,kablosuz şarj Elektrikli otomobiller kablosuz şarj edilecek!Tokyo fuarında Japon firmalar sadece yeni modellerini değil yeni nesil teknolojileri de tanıttı.

Krizden çıkışı gelişmekte olan ülkelerde ve elektrikli yeni nesil araçlarda gören Japon firmalar, bu konuda atacakları yeni adımları tüm dünyaya gösterdi.

Leaf Home: Tokyo fuarında adeta elektrik atağına kalkan ve 5 yeni elektrikli modelini sergileyen Nissan, ayrıca fuarda ‘Leaf Home’ isimli yeni sistemini de tanıttı. Nissan, elektrikli otomobili Leaf ile önümüzdeki dönemde sadece sessiz, yakıt tüketimi düşük çevreci araçları hedeflemiyor ayrıca yaşadığımız evlerin enerji kaynagı olmayı da amaçlıyor. Elektriğin az kullanıldığı ve ucuz olduğu geceleri enerjiyi depolayan Nissan Leaf, depoladığı bu enerjiyi pahalı ve çok enerjinin kullanıldığı gündüz eve aktarıyor. Böylece hem ciddi tasarruf sağlanıyor hem de kesinti yaşanmıyor. Nissan Leaf bu sistem sayesinde 2 gün kesintisiz enerji kaynağı olabiliyor.

Kablosuz şarj: Toyota, WiTricity şirktetiyle birlikte yaptığı işbirliği ile elektrikli araçlar için kablosuz şarj sistemini Tokyo fuaranda tanıttı. Elektro manyetik sistem sayesinde araç park edildiği noktada kablosuz bir şekilde bataryayı şarj edebilecek. Bu da daha şimdiden elektrikli araçlarda ‘Fiş takma’ döneminin uzun sürmeyeceğini ortaya koyuyor.

Trafikte Önce Siz Örnek Olun, Diğerlerinin Değiştiğini Göreceksiniz...
Last edit: 5 yıl 5 ay önce by admin.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Sayfa oluşturma zamanı: 0.177 saniye
JSN Epic is designed by JoomlaShine.com